Kalendář

<<1 / 2018>>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Hledej

Napište nám

6 + 1

Certifikace Ubytování v soukromí

Svaz venkovské turistiky a agroturistiky zajišťuje z pověření Ministerstva pro místní rozvoj provádění certifikace Ubytování v soukromí. Od 18. 1. 2017 je platný nový standard Oficiální jednotná klasifikace ubytování v soukromí.

Podle nového standardu certifikujeme od března 2017. Udělování a obnovení certifikátů a značek provádí pro své členy i ostatní zájemce Svaz venkovské turistiky a agroturitiky.

ubytovani-4-hvezdy.jpg, 584x275, 18.02 KB

Pro účely klasifikace je ubytování v soukromí specifikováno jako přechodné krátkodobé turistické ubytování v minimálně 1 a maximálně ve 4 ubytovacích jednotkách (pokoje, apartmány, studia) v rodinném domě, bytovém domě nebo ve stavbě pro rodinnou rekreaci a přechodné krátkodobé turistické ubytování v objektu stavby pro rodinnou rekreaci. Předmětem klasifikace, v rámci ubytování v soukromí, jsou tyto kategorie:

o   Pokoje pro hosty – jednolůžkové, dvoulůžkové, vícelůžkové pokoje, rodinné pokoje, studia. Uzamykatelný  ubytovací prostor s lůžky a dalším vybavením pro přechodné ubytování hostů, který je součástí rodinného nebo bytového domu.

o   Apartmány pro hosty - samostatná uzamykatelná ubytovací jednotka s oddělenou místností pro spaní a místností se sedací soupravou a kuchyňským koutem, vybavená pro přechodné ubytování hostů, která je součástí rodinného nebo bytového domu.

o   Objekty pro rekreaci - samostatný ubytovací objekt (definovaný jako stavba pro rodinnou rekreaci) určený pro individuální rekreaci s lůžky, hygienickým zařízením a kuchyňským koutem, vybavený pro přechodné krátkodobé ubytování hostů, pronajímán jako celek včetně přilehlých pozemků.

o   Malé penziony – ubytování v minimálně 2 a maximálně 4 ubytovacích jednotkách (pokoje, apartmány, studia) v rodinném, bytovém domě nebo stavbě pro rodinnou rekreaci. Malý penzion musí disponovat místností pro stravování, která zároveň může sloužit k dennímu odpočinku hostů.

Třídy klasifikace ubytování v soukromí

*             Tourist

**          Economy

***        Standar

****      First Class

 Postup získání certifikátu a klasifikačního znaku

  1. Zájemce o certifikaci ubytování v soukromí se seznámí s platnou verzí Oficiální jednotné klasifikace ubytování v soukromí.
  2.  Zájemce vyhodnotí stávající úroveň vybavení svého zařízení ubytování v soukromí a vybere si odpovídající kategorii a třídu. V případě zjištění rozdílů mezi aktuálním stavem a požadavky standardu, odstraní zjištěné nedostatky či rozdíly. Se svými dotazy se žadatel může obrátit písemně či telefonicky na sekretariát Svazu venkovské turistiky a agroturistiky, z.s..
  3. Zájemce vyplní elektronickou (písemnou) žádost o certifikaci, sebehodnotící tabulku a čestné prohlášení (všechny dokumenty jsou volně přístupné na www.svazvt.cz) a podepsané je zašle na adresu sekretariátu Svazu venkovské turistiky a agroturistiky, z.s..
  4. Na základě žádosti a správně vyplněných příloh je žadateli zaslána faktura za certifikaci.
  5. Po úhradě faktury za certifikaci na účet Svazu venkovské turistiky a agroturistiky, z.s. je žádosti přidělen komisař, který provede na místě klasifikované provozovny prohlídku a zhodnocení zařízení ubytování v soukromí. Na místě je sepsán zápis, pořízena fotodokumentace klasifikované provozovny (exteriér, interiér) a vydáno potvrzení o provedené kontrole na místě.
  6. Klasifikační komise rozhodne o udělení certifikátu a klasifikačního znaku.
  7. Po splnění všech podmínek vztahujících se k certifikaci je žadateli zaslán certifikát a klasifikační znak, který bude viditelně umístěn při vstupu do zařízení ubytování v soukromí (dveře, vývěska apod.).

 

Platnost certifikátu

Certifikát a klasifikační znak se uděluje na 3 roky od data udělení certifikátu. Každý rok je žadateli zasílán klasifikační znak s označením aktuálního roku platnosti.

 

 

© 2016 - Svaz venkovské turistiky • Realizace web studio dat